The Hundred Years of Hungarian Animation / 25-31 Aug 2014

The Hundred Years of Hungarian Animation / 25-31 Aug 2014

Ticket price: 600 HUF

Programme

25 August, Monday

7:00 pm Díszterem - Szalay Péter: Pannónia anno

9:00 pm Fábri terem - Szerzői animáció 1.

Szilágyi Varga Zoltán: A jókedvű örmény temetése
Horváth Mária: Az éjszaka csodái
Neuberger Gizella: Foto-Life
Orosz István: Vigyázat, lépcső!
Orosz István: A kert
Keresztes Dóra: Holdasfilm
Keresztes Dóra: Garabonciák
Reisenbüchler Sándor: A Nap és a Hold elrablása
                      
26 August, Tuesday

7:00 pm Díszterem - Gémes József: Daliás idők

9:00 pm Fábri terem -  Szerzői animáció 2.

Ulrich Gábor: Mielőtt
Ulrich Gábor: Tulipán
Gyulai Líviusz: Őrangyal
Tóth Pál: A szentjánosbogarak nemi élete
Patrovits Tamás: Magyar képek – kanásztánc
M. Tóth Géza: Maestro                   
M. Tóth Géza: Csodálatos mandarin
Kiss Iván: Átváltozások
Richly Zsolt: Kőműves Kelemen
M. Tóth Éva: Zenit
M. Tóth Éva: Vox animae
Weisz Béla: Húsvéti anzix
Csáki László: My Name is Boffer Bings

27 August, Wednesday

9:00 pm Fábri terem -  Szerzői animáció 3.

Ducki Tomek: Életvonal
Glaser Katalin: Három nagymamám volt
Hegedűs 2 László: Rögtön jövök
Szirmai Márton: Café Grimm
Körmendi Károly: Mr. Dokker
Milorad Kristic: My Baby Left Me
Rófusz Kinga: Arlequin
László Marcell: Fabula Mobile
Alexei Alexeev: Log Jam / KJFG No.5

28 August, Thursday

7:00 pm Díszterem
A magyar animáció aranykora 1.

Csermák Tibor: Piros pöttyös labda
Macskássy-Várnai: A ceruza és a radír
Kovásznai György: Átváltozások
Nepp József: Öt perc gyilkosság
Dargay Attila: Variációk egy sárkányra
Jankovics Marcell: Air India
Nepp József: Szenvedély
Macskássy-Várnai: Romantikus történet

29 August, Friday

4:30 pm Díszterem -  Hayao Miyazaki: Szél támad

7:00 pm Díszterem
A magyar animáció aranykora 2.

Jankovics Marcell: Add tovább, szamár a végállomás
Gémes József: Koncertisszimó
Foky Ottó: Babfilm
Ternovszky Béla: Modern edzésmódszerek  
Szórádi Csaba, Nepp József: Rondino  
Jankovics Marcell: Mélyvíz
Jankovics Marcell: Sisyphus
Szoboszlay Péter: Hé Te!
Jankovics Marcell: Küzdők
Bányai István: Hamm!
Hernádi Tibor: Animália
Cakó Ferenc: A szék
Tóth Pál: Hogyan lehet megijeszteni egy oroszlánt

9:00 Fábri terem - Hallgatói munkák 1.

Fekti Balázs: Öt, hat, hét
Szabó Dorottya: Sodrásban
Korai Zsolt: Synth  
Tari Zsófia: Szofita Land
Bakos Barbara: Hölgy hosszú hajjal
Bárdos Attila: A hókirály
Pántya Beáta: Tranzit
Turai Balázs: Mirikal
Végső Ágota: Szörnycsapda

 

augusztus 30., szombat

5:30 pm Díszterem - Kortárs japán animáció

Free screening!

Hashimoto Shin : A sírásó és a kutya
Wada Atsushi: Ahol a kurta farkú malac túr
Sukegawa Yuta: A fény
Nakanishi Yoshihisa: Körforgalom
Yamamura Koji: Muybridge húrjai
Nakata Ayaka, Sakitani Yuki: Yonalure: Percről percre
Mizue Mirai: Jam
Kato Kunio: A kis kockák háza

5:00 pm Fábri terem - Dargay Attila: Vuk

7:00 pm Díszterem
A magyar animáció aranykora 3.

Rófusz Ferenc: A légy
Vajda Béla: Moto perpetuo
Nagy Gyula: Süti
Varga Csaba: Auguszta szépítkezik
Varga Csaba: A szél
Békési Sándor: Fények virradat előtt
Révész László László: Bepörgés   
Weisz Béla: Ajtó no. 1. - Diktátor
Reisenbüchler Sándor: Isten veled, kis sziget

9:00 pm Fábri terem - Hallgatói munkák 2.

Vácz Péter: Nyuszi és Őz
Bányai Zsuzsanna: A híd
Bukta Zsolt: Örökség
Gál Julianna: Mother Beast
Gellár Csaba: Blackwood
Máté András: Szarvasbogár
Bera Nándor: Fák

31 August, Sunday

3:00 pm Díszterem
Jankovics Marcell: Fehérlófia

5:00 pm Fábri terem - Mesefilmek

Nagy Lajos: Világlátott egérke
Richly Zsolt: Egy fazék méz
Gyulai Líviusz: Egy komisz kölyök naplója
Horváth Mária: Négyszögletű kerek erdő
Macskássy: A kiskakas gyémánt félkrajcárja
Macskássy: A két bors ökröcske
Cakó Ferenc: Róka és a holló

9:00 Fábri terem - Hallgatói munkák 3.

Wonhaz Anna: Falun
Takács Anikó: A Fox
Egely Katalin: Pygmalion
Töttös Viktória,  Gál Éva Angelina: Kockaváros
Dávid Dell’Edera: Atalena
Zsuzsanna Rádóczy: Siesta
Simon Balázs: Kötelék
Barna Eszter, Szász Lilla: Végjáték
Ottlik Anna: Mind the Gap – Peron
Mészáros Bori: Design hét promo
Rödönyi Csilla: Graffiti
Balogh András Szilveszter: Rabbit
Módy Luca: Morph
Darabos Éva: Reggel
Bertóti Attila: Ariadné fonala


Hírlevél feliratkozás

Az Uránia heti moziműsora

NT Live 2019-2020

Metropolitan Opera 2019-2020

Exhibition On Screen 2019-2020 

Bolsoj Balett 2019-2020

Ruben Brandt - A gyűjtő, iskolai vetítések

Uránia Aranykönyv

Events
KAFF Day 2019
2019.09.21 14:00 - 22:00
Pavarotti - Pre-premiere
2019.09.25 19:30 - 22:00
TicketsCall Us
Összhang: CURTIZ
2019.09.29 15:30 - 17:15
TicketsCall Us
Roger Waters: US + THEM
2019.10.02 20:00 - 22:30
TicketsCall Us
Pavarotti
2019.10.03 20:00 - 22:00
TicketsCall Us
Call Us +36 1 486-3400 Homepage Back to the Top

Pénztárnyitás és Emeleti kávézó: Az első előadás előtt 30 perccel.
Pénztárzárás: az utolsó előadás kezdetét követően 15 perccel.

© Uránia Nemzeti Filmszínház

1088 Budapest, Rákóczi út 21.

getting here
ticket info
contact us
company details
press
privacy policy